Газонокосарка тример Foresta FC-43

Порахуємо скільки коштує покосити траву на газоні ОСББ або присадибній ділянці. За кордоном виставляють припис якщо газон не покожений, якщо не прибрано то штат наймає працівників, які викосять діляну і виставить чек власнику.

На ринку безліч торгових марок і моделей. Є електричні, акумуляторні і бензинові. Було обрано бензиновий тример Foresta FC-43 від Дніпро-М. Бюджет 90$ – гарантія 2 роки.

Двотактний двигун внутрішнього згоряння, потужність 2,4 кВт при 8000 обертах. Бак 1,2 літра, вистарчає на 1 годину.

Робоча частина редуктор із лескою.

В магазині дали в комплекті котушку зірочка. Робимо 8-10 виткі на кожній котужці і лишаємо 16 см. Решту зріше ножем на захисному кожусі. Якщо стукнути конструкцією під час обертання, то розблоковується стопор і леска центробіжною силою вилізе і решта обріжиться ножем.

Також є ніж для різки очерету і тонких кущів.

Для косарки потрібен безнин А-92 а також мастило 2Т (1 літр = 4$, було в комплекті) яке змішується у пропорції 1:25. Для перевезення і заправки потрібна каністра. Взяв 5 літрову каністру із HDPE пластику (4$) яка не збирає статики і заправив на ОККО. Ціна палива 1$ за літру.

Також варто взяти лійку, щоб не розливати паливо при заправці.

Дозувати мастило варто шприцем на 20 мл.

Мірна ємінсть в комплеті розрахована на 0,5 літри бензину і 20 мл мастила. 1 літра мастила вистарчить на 25 літрів бензину.

Комплект інструменту.

Обов’язково мати: окуляри пластикові або щиток для захисту, беруші. Також варто працювати у рукавицях.

Калькуляція: капітальні інвестиції тример 2600 грн (2 роки) + 120 грн каністра, година роботи коштує (36 грн [1,2 л бензина] + 6 грн [48 мл мастила]). Після 100 годин роботи варто замінити свічку. Якщо рахувати що за сезон косити траву кожні 2 тижні – орієнтовно 10 разів на рік, то вартість одного покосу амортизація за 2 роки (без врахування витратних матеріалів) становитиме 136 грн. Ціни самої роботи 100 грн за сотку (ар, квадрат 10*10 метрів). Тому вигідно мати свою косу ніж замовляти послуги.

Коментарі