Персоналізація додатків до свідоцтв і атестатів про освіту

Щороку у навчальний закладах постає питання про заповнення додатків. Самі додатки йдуть під ручну персоналізацію. Звісно можна їх заповнити гарним почерком. Но ми це зробим з домогою комп’ютерної техніки.

Для уникнення помилок, усі дані які будуть вноситися, збираємо в одну таблицю (плахту), яку перевіряє відповідальна особа із журналами (варто друкувати у форматі A3), щоб виявити розбіжності при наборі.

Після перевірки, із таблиці автоматично формуються файли для друку у форматі RTF із шаблону самописною програмою.

Підставляються змінні відповідно до статі, переводиться цифра у пропис. Це дозволяє мінімізувати ймовірність помилки через людський фактор при персоналізації.

Потрібно щоб інформація для друку потрапляла в потрібне місце.

Друк додатків виконується на лазерному чорнобілому принтері. Подача бланку формату А5 відбувається через ручний лоток.

Спочатку друкується сторона із оцінками.

Далі бланк знову вставляється у ручний лоток для друку зворотньої сторони.

Готовий персоналізований бланк.

Тут заповнення усіх предметів, оцінки прописом.

Також внесення ДПА (державна підсумкова атестація), і прорахунок середнього балу із оцінок інваріантної складової навчального плану.

На зворотній стороні персоналізуються факультативні курси, наявність відзнаки, похвальних грамот.

Внизу вказуємо дату видачі, реєстраційний номер і прізвище директора. Лишається тільки поставити підпис (і печатку освітнього закладу – печатка вже не ставиться).

Ця замітка думаю буде корисною класним керівникам, завучам і вчителям інформатики.

Можливо варто зробити з цього монетизацію? Аналогічні продукти є вже на ринку.

UPD1: скан додатку до атестата 2017 року, відрізняється відмінок школи – місцевий.

UPD 2019: в додаток до свідоцтва 9 класу не пишемо середній бал. Додатки аналогічні 2018 року. Додаток до атестату перейменовано у додаток до свідоцтва. Змінено порядок реєстраційного номеру і дати видачі. Також директор перейменовано на керівника закладу. Золоту чи Срібна медаль пишеться з великої літери (в наказі зустрічається і з виликої і з маленької).

UPD 2020: у зв’язку із карантином 2020 пов’язаним із короновірусом у блоці ДПА 9 класу пишемо перелік предметів, і замість оцінки пишемо “звільнений” або “звільнена” (Наказ МОН № 463 від 30.03.2020 року, дзеркало – сайт МОН). “ов”/”ла” вирішили не вставляти, оскільки учень їх не проходив.

Також змінено розміщення дати видачі і реєстраційного номеру у додатку до свідоцтва про здобуття базової середньої освіти (9 клас) і печатка навчального закладу не проставляється.

11 клас: аналогічно як у 9 класі: пишемо предмети які планував учень здавати, і проставляємо “звільнений”/”звільнена”, “ов”/”ла” не продруковуємо. Тільки 1 учень захотів оцінки по ДПА (написав заяву). У всіх обовязковий предмет: “Українська мова і література”. По медалі: пишемо з маленької: “золотою”, “срібною” – так як у атестаті.

Якщо плануєте вступати за кордон, навпроти ДПА має бути проставлена оцінка.

UPD 2021: була ідея писати оцінку і цифрою і прописом. Но у якому варіанті: 8 – вісім, 8 (вісім), вісім – 8, вісім (8).

Чи можна завантажити програму: на даний час ні. Думаю над SaaS рішенням. Завантажуємо XLSX (Microsoft Excel) / ODF (OpenOffice Calc) шаблон, заповнюємо, завантажуємо на сервер, бачимо візуально дані, і підсвічуємо некорекні на думку програми, і на виході отримуємо готовий ZIP архів із pdf файлами готовими до друку. З юристами уточнити питання персональних даних. Переваги рішення: автовизначеня статі особи (довідник на 1000 імен), перевірка номерів атестатів на дублікати, підсвічування відсутньої інформації, перевірка правильності написання предметів (довідник), калькуляція середнього балу, можливість заповнення всіх передбачених полів, автопідстановка предметів на вибір.

У якому порядку писати предмети: пишемо у порядку в якому перелічені у журналі. Чи писати предмети з малої чи великої літери: пишу з великої, так гарніше. Чи треба вносити у 9 клас природознавство: не потрібно, бо є предмети: біологія, географія, фізика, хімія. Яка дата видачі додатку повинна бути: така, яка вказана на пластику.

Коментарі