Ремонт чи купити нове?

При поломці побутової техніки завжди варто оцінювати багато факторів і робити вибір: ремонтувати чи купити нове. З факторів вік, наявність потрібних функцій, ціна ремонту, ціна нової техніки. У випадку ремонту при наявності певних знань можна зекономити кошти і відволіктися.

Перестала працювати пралка Zanussi із платою EWM-1000+: крім мережевого індикатора не реагує на кнопки, а також запах горілої плати.

Гугл видає інформацію про ремонт плати керування від 450 грн, інший сайт пропонує ремонт плати керування за 1150 грн.

Тому подивимося до техніки самі. Відключаємо з розетки, відсовуємо, знімаємо кришки, і виймаємо головну плату.

Першим чином бачимо графітову струмопровідну пилюку від шіток двигуна. Живлення 5 вольт і 12 вольт без гальванічної розвязки! Пальці при включеній пральній машині у розетку не пхати!

Статикою мікропил вона осідає на високовольтних деталях. Скоріш за все вона стала причиною виходу з ладу пралки. Лакування на платі відсутнє… но переходи усі захищені.

Очищаємо плату від пилу. Перевіряємо діоди і резистори.

З цікавого плата має serial порт, через який можна бачити стан пралки. Можна додати ESP8266 і буде смарт пралка.

Випаюємо зайві деталі і зшліфофовуємо згоріший текстоліт.

Щоб перевірити чи не було пробою і не згоріли процесори, заживлюємо плату по 5 вольтах від лабораторного БЖ Riden. Панель кнопок пікає, КЗ немає.

Гуглимо, находимо схему і варіанти заміни контролера живлення.

Із компонентів потрібний драйвер TNY253GN (аналоги TNY264, TNY267GN).

резистор 100 Ом 5% 1W, замінемо зразу електролітичні конденсатори KMG 10 мкф 400v, 220 мкф 35v. Поставив Elite, jamicon якийсь маленький.

Була підозра на КЗ трансформатора Kaschke 093.266, враховуючи що вторинна обмотка має тільки 16 витків, тому опір 0.

Впаюємо нові деталі на місце, монтуємо роз’єми, запускаємо пралку. Якщо не пробиті семістори, процесори обходимося мінімальним бюджетом на ремонт: радіодеталі 70 грн, 30 хв на пошук інформації, 30 хв на заміну компонетів.

На ebay зустрічав зразу готові ремкомплекти. Як варіант для тих хто дружить із паяльником.

Висновок: Якщо річ працює, виконує свої функції, енергоефективна – то варто відремонтувати. У світі на певний період буде менше електронного сміття.

Коментарі