Паспорт громадянина України (ID картка)

Привіт, сьогодні я отримав паспорт громадянина України у формі ID картки, давайте разом переглянемо що він містить. Щоб не розповсюджувати свою персональні інформацію частина інформації буде змінена.

uaid_a

Як його отримати розкрито у цій статті.

Перш за все у документі є тільки дві мови: українська і англійська.

Документ із тильної сторони містить назву, фотографію, прізвище україніською і латинську транслітерацію, ім’я українською і транслітерацією, по батькові, стать, громадянство, дата народження, запис № (Унікальний номер запису у реєстрі, УНЗР), дійсний до (+10Y від дати видачі), документ № (номер паспорта, 9 цифр), підпис.

uaid_b

Зворотня сторона містить: дату видачі, орган що видав (перші 2 цифри код області, відовідно до Державний класифікатор ДК 014-97, 2 наступні код підрозділу), РНОКПП (ідентифікаційний номер, 10 цифр), місце народження, лазерну копію фотографії із роком народження, зону MRZ (3 рядки по 30 символів), яка містить (тип документа (ID), код країни, номер документа, номер запису у реєстрі, дату народження, стать, дійсний до, національність, прізвище, ім’я). Червоні цифри є контрольними:

IDUKR00020000011980031101555<<
8003118M2611252UKR<<<<<<<<<<<6
SURNAME<<NAME<<<<<<<<<<<<<<<<<

Також при видачі паспорта дають Витяг із державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання, який доведеться таскати із собою доки не куплять RFID рідери для читання інформації із чіпу.

vityg_home

Запис № (Унікальний номер запису у реєстрі, УНЗР) складається із 13 цифр, може бути розділений рискою після 8 позиції. Перші 8 цифр – дата народження (YYYYMMDD), решта 5 цифр номер запису на цей день (з них остання це контрольна цифра). По вмістимості інформації мені дуже подобається ідентифікаційний номер, де у 10 цифр вмістили дату народження, стать, номер у реєстрі (4 цифри, може містить 5000 чоловіків і 5000 жінок) і контрольну цифру.

Зараз місце проживання може підтверджувати:

 • печатка у паспорті у формі книжечки;
 • витяг із державного демографічного реєстру: видається при першому оформленні ID карти (при перепрописці забирається);
 • довідка про реєстрацію місця прожавання особи (Додаток 13, береться в ЦНАП).

Визнання довідки регламентується Правилами реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, що затверджені постановою КМУ від 2 березня 2016 р. № 207.

Інформація зберігється у Єдиний державний демографічний реєстр.

dodatok13

Мені помоєму провтикали нанеcти ідентифікаційний на паспорт і в чіп. А може то і на краще).

UPD1: Як вичитати дані із папорта у статті Паспорт громадянина України (ID картка) – inside.

UPD2: Якщо ви змінюєте місце проживання, то забирають витяг, і якщо немає орган підключення до реєстру то видається довідка. В іншому випадку вимагайте додаток 13, який буде підтвердженням місця Вашого проживання.

У разі непідключення органу реєстрації до Реєстру особі видається довідка про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання, а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом ДМС на підставі такої довідки.

UPD3: Деякі тупі представники примальних комісій, зокрема ПТУ разом із ID вимагають витяг, хоча у пункті 4, розділу VІ умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році вказано, що підтвердженням місця проживання є Додаток 13. Тобто якщо ви маєте витяг: ID і витяг, якщо ні то ID і додаток 13.

UPD4: Запис № (Унікальний номер запису у реєстрі, УНЗР)  має контрольну цифру, яка вираховується по алгоритму:

//Validate UNZR CODE
 function validateUnzr(unzr) {  
  unzrnumber = unzr.split('');
  e1 = unzrnumber[0] * 7;
  e2 = unzrnumber[1] * 3;
  e3 = unzrnumber[2] * 1;
  e4 = unzrnumber[3] * 7;
  e5 = unzrnumber[4] * 3;
  e6 = unzrnumber[5] * 1;
  e7 = unzrnumber[6] * 7;
  e8 = unzrnumber[7] * 3;
  e9 = unzrnumber[8] * 1;
  e10 = unzrnumber[9] * 7;
  e11 = unzrnumber[10] * 3;
  e12 = unzrnumber[11] * 1;
  control = unzrnumber[12];
  e_sum = e1+e2+e3+e4+e5+e6+e7+e8+e9+e10+e11+e12;
  e_control = e_sum % 10;
  if (e_control == control) {
    return true;
  } else {
    return false;
  }
};
Коментарі