Міні кінотеатр дома

Інколи хочеться повалятися перед телевізором і подивитися контент який хочеш в даний час: фільм який тільки що вийшов у прокат, нове відео із каналів на ютюбі, відео із телефона. Зомбоканали із вагоном реклами можна подивитися інколи. Про контент типу “едіная срана” навіть не згадую.

Телевізор

У мене стоїть звичайний телевізор від LG 32LN541U (шасі LD31B, сервіс мануал MFL67651302.pdf) який має вбудований тюнер DVB-T2, SAT і підтримує HDMI CEC (LG SimpLink, Samsung Anynet+), це важливо, бо не люблю коли більше одного пульта. Без ніякий смарт функцій.

На даний момент із одного пульта відбувається перегляд :

 • цифрового ефірного телебечання у DVB-T2
 • аналогового ефірного телебачення
 • супутникових некодованих каналів (BISS через CAM вартість якого більша за новий супутниковий тюнер) із супутників (Astra, Amos, Hotbir).
 • відеоконтенту із медіаприставки
  • із медіасервера
  • із YouTube
  • із додатків (Filmix, Megogo і т.д.)
 • відео із IP камер

Мінікомп’ютер стік

Попався мінікомп’ютер у форматі флешки MODECOM FreePC 32Gb. Процесор 4 ядерний Intel® Atom™ Trail-CR Z3735F по 1.33 GHz на ядро. Графіка Intel HD. Має 32 GB флеші, 2 GB оперативної пам’яті DDR3L-RS. Є слот MicroSD. 2 USB порта.

Оскільки система охолодження недосконала, розрізав радіатор від CPU і через термопасту стяжками притянув до гарячих елементів.

Від блока живлення Samsung 1.55А періодично перезавантажувався стік. Поставив CHOETECH 3.0А, перезавантаження припинилися. Підключив мережу через usb-ethernet на базі Axis AX88772A.

Операційна система була Windows 8, автоматично оновилася до 10.

Шкода що немає CEC. На даний час найкращий варіант.

Аналоги: Intel® Compute Stick, Lenovo IdeaCentre Stick.

Медіаприставка

Вибрано Raspberry Pi B власне через підтриму CEC (наприклад приставки MAG не мають підтримки), на якому встановлений збірка xbian із XBMC Kodi. Заживлена від USB порта телевізора, через що рідко злітає файлова система карти пам’яті. В ідеях заживити малинку від постійно включеного додаткового блока живлення. Також вивести IR діод для увімкнення телевізора, якщо вимкнутий. Або перенести малинку у слаботочний щит а звідкти по hdmi кабелю підключити. Підключена кабелем до локальної мережі і інтернету. І гарно розмістити на телевізорі.

Медіасервер

Вибрано тонкий клієнт  LEGER ENLIGHT ZB13B001, Mini-ITX C3VCM6 с CPU 1GHz, DDR 1 Gb, DiskOnModule 512 Мв, DC 60W 12V. Додатково підключено HDD 3.5 на 160 Гб. ОС WinXP Embened, встановлено uTorrent, TeamViewer. Налаштовано включення по WOL пакеті. При відсутності звернень до HDD вимикається шпіндель диску. Швидкість запису торенту на диск 3,5 Мб. Температура при йактивному використанні в районі 60 градусів.

Замітки

По антенах. Бісять інсталятори які вішають антену зразу за вікном. Пару метрів кабелю на сигнал/ціну не сильно впливають. В мене DVB-S2 по феншую: розміщена на даху будинку, герметизовані входи, підписана.

Ізоляція DiSeQc від корпусу антени.

По CAM модулям T2. Досі люди хочуть продати на барахолках модулі по 400 грн… Раніше більшість каналів в усіх мультиплексах були закодовані стійким кодуванням Neotion Irdeto Cloaked. Тут і криптосхема, і система активацій через OTG. У 2013 році коштував 39$.

Як тільки нацрада зобовязала Зеонбуд зняти шифрування, я успішно продав кам модуль. Тобто якщо у Вас сучаний телевізор із підтримкою DVB-T2 на даний час не потрібно купляти додаткових модулів. В майбутньому можливо буде потрібно (наприклад якщо запустять канали Discovery).

Де брати україномовний контент? Толока, і пошук у гуглі.

Чи дивлюся лелальні фільми? Так, періодично сімєю відвідую премєри у кінотеатрах.

Чи маю кабельне? У будинку присутній кабель від Неволі, але платити по 150+ грн за контент який зможу подивитися пару рах на тиждень душе жаба.

У телевізора є ж LAN. Так, у шасі є LAN порт, при кожному увімкненні дізнається IP kr.lgtvsdp.com (165.244.150.51) і fi.lgtvsdp.com (193.67.216.51) і з останнім починає спілкуватися по 80 порту. Тут почаються конспірологічні думки. Після діалогу починає мультикастом NOTIFY пакети DLNA слати у мережу. Має відкриті порти 21, 37904, 40295. Сервер:

Linux/2.6.26 UPnP/1.0 DLNADOC/1.50 INTEL_NMPR/2.0 LGE_DLNA_SDK/1.6.0

В програмах DLNA телевізор відображається, але жодним способом не вдалося вивести зображення. Дозволяє тільки регулювати гучність і активовувати mute. Так що телевізор відключений від мережі.

Розмістити на стіні: використаний кронштейн LCD КБ-01-60.

Коментарі