Коли говоримо про диспетчеризацію ліфтів, основними функціями є: віддалене увімкнення/вимкнення, зчитування статусу, голосовий зв’язок із кабіною, машинним відділенням, приямком.
Розглянемо прототип керування. Без втручання в схему ліфта ми можемо керування живленням перед ввідним роз’єднувальним пристроєм ліфта.
Якщо розглядати увімкнення ліфта, то тут не має ніяких застережень, з вимкненням потрібно бачити чи не має людини в ліфті. Оптимально відправити на перший поверх і там його запаркувати.
Для цього підключимо відео із камер спостережень. Керування системою відбувається із WEB браузера без жодних додаткових розширень у реальному часі.
Двосторонній зв’язок з кабіною відбувається через VoIP SIP протокол.
Керування контакторами реалізовано на базі мікроконтролера. Remote Station (RS) постійно тримає шифроване TCP з’єднання із сервером.
Якщо потрібно отримувати більше інформації, наприклад із Otis то присутній порт REM або SVT.
Щодо правил користування ліфтом: потенційну небезпеку ліфт може нести дітям і домашнім тваринам, тому замість тексту який ніхто не читає, розробив такий шаблон у ліфт:
Юрій Р. ◯ 0009-0005-3702-9223. (2021). Керування ліфтами. Блог UA ID. Взято з: https://blog.uaid.net.ua/elevator-remote-control